Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fundacja Inteligentna Małopolska

Status prawny: fundacja
Zakres działalności:
edukacja, ochrona środowiska, kultura, hobby
Sfera zadań publicznych: podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej działalność wspomagająca rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami
Rok rejestracji: 2018-03-22
Podmiot rejestrujący: Krajowy Rejestr Sądowy
Adres siedziby: Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
NIP: 6751645858
REGON: 380127594
KRS: 0000730670
Podatnik VAT: NIE
Telefon
Kontakt e-mail: inteligentnamalopolska@gmail.com
WWW: https://www.inteligentnamalopolska.org.pl/
FabLab Małopolska: Królewska 65a , 30-081 Kraków

Opis działalności

Głównymi celami fundacji są: wspieranie rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania, zwłaszcza w zakresie edukacji technicznej, wspieranie rozwoju regionalnego szczególnie w obszarze innowacji, wspieranie wykorzystywania technologii informatycznych i komunikacyjnych służących podniesieniu funkcjonalności miast, wspieranie edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Największym projektem Fundacji Inteligentna Małopolska jest otwarty warsztat fabrykacji - FabLab Małopolska, gdzie od 2018 roku wdrażamy nowoczesne metodyki nauczania projektowego. Dzięki zapleczu maszynowemu współpracujemy i oferujemy praktyczną wiedzę wśród krakowskiej społeczności start-upowców, uczniów, studentów i hobbystów. FabLab Małopolska jest pierwszym krajowym makerspace, zaprojektowanym i ustanowionym przez jednostkę Samorządu Wojewódzkiego. To rodzaj pracowni/małego laboratorium, gdzie można w praktyce sprawdzić każdy pomysł. To miejsce dla osób, które chcą prowadzić pracę naukową lub testować nowe rozwiązania, a nie mają do tego odpowiednich narzędzi i przestrzeni. To kreatywna przestrzeń dla hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów i inżynierów, którzy wykorzystując dostępne materiały i narzędzia mogą tworzyć prototypy nowych urządzeń i wynalazków. Staramy się umiejętnie korzystać z różnorodnych nowinek i innowacji. Angażujemy się w przedsięwzięcia oraz projekty, których efekty mogą wpłynąć na rozwój innowacyjności Małopolski. Chcemy wspierać i współtworzyć nowe produkty, usługi lub modele funkcjonowania. Umiejętnie obserwujemy otaczający nas świat, dlatego mamy możliwość obiektywnej oceny wielu pomysłów, które mogą przerodzić się w dobrze prosperujące produkty lub usługi. Z Fundacją Inteligentna Małopolska współpracuje wielu specjalistów z różnych branż. Z jednej strony są to praktycy posiadający wieloletnie doświadczenie, z drugiej naukowcy. To co nas wyróżnia to interdyscyplinarność i umiejętność dostrzegania innowacji w mikroskali. Edukacja nigdy się nie kończy, dlatego staramy się dostarczać gotowe rozwiązania w tym obszarze do różnych grup odbiorców. Tłumaczymy czym są innowacje i inspirujemy Małopolan do korzystania z nowych technologii. Swoje wsparcie kierujemy zarówno do nauczycieli, uczniów, studentów, osób aktywne zawodowo oraz seniorów w dostępie do wiedzy i informacji. Budujemy miejsca pracy kreatywnej w której pasjonaci mogą realizować swoje projekty. Wspólnie pracując edukujemy, działając i tworząc uczymy się. Współpracujemy z wyższymi uczelniami, szkołami średnimi, zawodowymi. Dążymy do tego, by edukacja miała wymiar praktyczny, dlatego w naszych działaniach unikamy przestarzałych metod i rozwiązań.

Cele statutowe

Celem Fundacji jest: a. Wspieranie rozwoju regionalnego szczególnie w obszarze innowacji, b. Wspieranie rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania, zwłaszcza w zakresie edukacji technicznej, c. Upowszechnianie idei społeczeństwa informacyjnego i informatycznego korzystającego z osiągnięć technicznych w dziedzinie automatyki i robotyki, d. Kształtowanie postaw odpowiedzialności obywatelskiej, otwartości na inne kultury, wzajemnego szacunku, tolerancji, sprawiedliwości społecznej i zaangażowania na rzecz dobra wspólnego, e. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz popieranie zrównoważonego rozwoju na terenach wiejskich i małych miasteczkach, f. Wspieranie rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania, zwłaszcza w zakresie edukacji technicznej, g. Rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami oraz działania na rzecz integracji europejskiej, h. Wspieranie wykorzystywania technologii informatycznych i komunikacyjnych służących podniesieniu funkcjonalności miast, i. Wspieranie edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska.

Linki do serwisów społecznościowych

https://www.facebook.com/fablabmalopolska https://www.instagram.com/fablab_malopolska