Dobre praktyki w zakresie tworzenia centrów młodzieżowych - zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na międzynarodową konferencję z udziałem miasta partnerskiego Norymbergi, poświęconą wymianie dobrych praktyk w zakresie tworzenia centrów młodzieżowych.

Dobre praktyki w zakresie tworzenia centrów młodzieżowych - zaproszenie na konferencję
Fot. https://mlodziez.krakow.pl/

5 listopada 2019 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się międzynarodowa konferencja z udziałem miasta partnerskiego Norymbergi, poświęcona wymianie dobrych praktyk w zakresie tworzenia centrów młodzieżowych. Wydarzenie przygotowuje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, organizacja pozarządowa Europe4Youth oraz Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży.

Jednym z zadań wynikających z miejskiego Programu Młody Kraków 2.0 jest otwarcie i prowadzenie moderowanych przestrzeni dla młodych ludzi, pod nazwą „Pracownie Młodych”. Miejsc, które w całości zostaną zagospodarowane przez młodzież na potrzeby związane ze spędzaniem wolnego czasu, nauką, uczestnictwem w kulturze czy aktywnością społeczną lub obywatelską. Konferencja będzie więc znakomitą okazją do wymiany dobrych praktyk w obszarze młodzieży, planowania wspólnych przedsięwzięć a także wzmocnienia polsko-niemieckiej współpracy, zwłaszcza w zakresie miejskiej polityki młodzieżowej.

W trakcie spotkania zaproszeni goście, na co dzień pracujący z młodzieżą w Krakowie i Norymberdze, przedstawią propozycje projektów przygotowanych podczas wcześniejszych warsztatów, a także zaplanują ich wspólną realizację. 

konferencja

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy