Komunikat archiwalny

Federacja Małopolska Pozarządowa zaprasza na dyskusję

Federacja Małopolska Pozarządowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Dialog Społeczny zaprasza na dyskusję wokół postulatów dotyczących uproszczenia działalności społecznej w Polsce. Skupimy się na zlecaniu zadań przez samorządy i kwestiach finansowania organizacji. Dyskusję poprowadzi Łukasz Górczyński – pomysłodawca ogólnopolskiej akcji.

Federacja Małopolska Pozarządowa zaprasza na dyskusję
Fot. Organizacje Pozarządowe


W ramach działalności Stowarzyszenia Dialog Społeczny, w oparciu o prace partnerstwa „Dobre prawo dla stowarzyszeń”, grono działaczy społecznych przygotowało propozycje uproszczeń, które mogłyby w znaczący sposób ułatwić działalność obywatelską. Wydaje się, że w analogii do ustawy z dnia 25 marca 2011 r. O ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców oraz pakietu ustaw znanego pod nazwą Konstytucja Biznesu powinno się doprowadzić do działań deregulacyjnych, które uprościłyby oraz ułatwiły działalność społeczną prowadzoną zarówno indywidualnie, jak i w formie organizacji pozarządowych.

Spotkania dyskusyjne o proponowanych uproszczeniach organizowane są w całej Polsce.

Z proponowanymi do dyskusji tezami zapoznać się można: http://trzeci.org/tezy/.

Od godziny 18:00 chcemy poruszyć wątek lokalny – czy krakowskim NGO potrzebne jest rzecznictwo? Jak się zorganizować by działać skutecznie? Federacja zaprasza do merytorycznej współpracy!

Do zobaczenia w piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 16:00 w Ambasadzie Krakowian na ul. Stolarskiej 6/9.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Słomska
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy