Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Fundacja ORLEN po raz kolejny wesprze rewitalizację lokalnych Miejsc Pamięci

Program Czuwamy! Pamiętamy! pielęgnuje pamięć o przodkach i dostarcza cennych lekcji historii.
W ramach programu można składać wnioski na odnowienie Miejsc Pamięci. W ciągu czterech dotychczasowych edycji wsparcie uzyskało aż 99 projektów dotyczących rewitalizacji miejsc pochówku lokalnych bohaterów.
 

W piątej edycji programu wysokość możliwych do uzyskania grantów została zwiększona do 10 tys. zł. Tak jak w poprzednich edycjach, o dofinansowanie rewitalizacji Miejsc Pamięci mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski, instytucje kultury, gminy, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich, czy parafie. Fundacja w tym roku przeznaczy 300 tys. złotych na wsparcie lokalnych projektów. W ciągu czterech edycji na program przeznaczono łącznie blisko 600 tys. zł. Już po raz drugi program został objęty Patronatem Honorowym przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zależy nam na tym, by młode pokolenia zachowały pamięć o przodkach i lokalnych bohaterach. Chcemy wspierać społeczności w ich lokalnym patriotyzmie oraz szacunku do historii. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu naszych beneficjentów pamięć o dawnych bohaterach nie zaginie. – mówi Małgorzata Rogowska, koordynatorka programu.

Projekty w programie Czuwamy! Pamiętamy! muszą być zrealizowane w okresie od 22 sierpnia 2022 roku do 31 marca 2023 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 12 sierpnia 2022 roku.

ORLEN ULOTKA

Termin składania wniosków upływa 16 maja 2022 roku o godzinie 23.59. Po tej dacie nie będzie możliwości złożenia wniosku do programu.

WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ POPRZEZ SYSTEM ON-LINE

WSZYSTKIE INFORMACJE DOSTĘPNE - TUTAJ

Z niecierpliwością oczekujemy na wnioski, które są dla Nas niesamowitą lekcją historii. Nie pozwólmy by nasze historie i bohaterowie zostały zapomniane!​

pokaż metkę
Autor: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia
Osoba publikująca: BOŻENA KISZKA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2022-05-11
Data aktualizacji: 2022-05-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź