Rekomendacje organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze: Informatyzacja współpracy organizacji pozarządowych z Gminą Miejską Kraków.

Czas trwania konsultacji/zgłaszania uwag, opinii, propozycji:
2015-06-15 00:00:00 - 2015-06-30 23:59:59
Opis:

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa /Referat Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS/ zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach:

 

Rekomendacji organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze:
"Informatyzacja współpracy organizacji pozarządowych z Gminą Miejską Kraków".

 

Konsultacje będą prowadzone w okresie: od 15 do 30 czerwca 2015 r.

Szczegóły konsultowanego projektu:

Tytuł:
Rekomendacje organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze: Informatyzacja współpracy organizacji pozarządowych z Gminą Miejską Kraków.
Jednostka UMK:
Wydział Spraw Społecznych UMK - Referat Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS
Informacje dodatkowe

Rekomendacje organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze:

"Informatyzacja współpracy organizacji pozarządowych z Gminą Miejską Kraków"

 

Poniższe rekomendacje zostały wypracowane przez przedstawicieli organizacji pozarządowych i Gminy Miejskiej Kraków w ramach prac grup roboczych w projekcie WiP - Współpraca i partycypacja NGO w przestrzeni Gminy Miejskiej Kraków.

 

REKOMENDACJE:

  1. Rekomenduje się unowocześnienie portalu ngo.krakow.pl i dostosowanie go do potrzeb i możliwości komunikacyjnych współczesnych użytkowników, przy jednoczesnym utrzymaniu wrażliwości na różnorodność owych potrzeb i możliwości. Umożliwienie korzystania z zasobów strony z pomocą dowolnego urządzenia połączonego z Internetem oraz ułatwienie docierania do ważnych, dla przedstawicieli NGO-sów informacji, poprzez wdrożenie sprawnej wyszukiwarki informacji oraz mapy strony.
  2. Rekomenduje się uczynienie portalu ngo.krakow.pl bardziej responsywnym i interaktywnym medium, umożliwiającym przedstawicielom organizacji pozarządowych nie tylko pozyskanie informacji, ale i ich przekazywanie oraz prowadzenie komunikacji w czasie rzeczywistym.
  3. Rekomenduje się wykorzystanie dwutygodnika krakow.pl do komunikacji Urzędu Miasta Krakowa z organizacjami pozarządowymi oraz ich sympatykami. Zapewnienie stałej obecności problematyki związanej z działalnością organizacji pozarządowych na łamach tego periodyka.
  4. Rekomenduje się promowanie mapy/bazy organizacji pozarządowych jako dynamicznie tworzącego się nowego narzędzia do sieciowania organizacji, wciąż uzupełnianego źródła informacji, przy każdej okazji kontaktu Urzędu Miasta Krakowa z przedstawicielami organizacji pozarządowych, z pomocą linków dołączanych do e-maili. Doprecyzowanie celu powstania mapy. Z punktu widzenia organizacji oraz odbiorców ich działań kluczowe jest zmapowanie nie tyle samych adresów rejestracji organizacji co zmapowanie inicjatyw i zasięgu działań organizacji.
  5. Rekomenduje się ciągłe promowanie Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych, któremu winna towarzyszyć akcja edukacyjna na temat roli tej jednostki i możliwości, jakie oferuje przedstawicielom organizacji pozarządowych.
  6. Rekomenduje się uporządkowanie przez Radę Miasta Krakowa podstawy prawnej, do przeprowadzania konsultacji. Istniejące tryby konsultacji połączone z nowym narzędziem informatycznym wprowadzają niejasności wśród odbiorców. Wprowadzić dwa wzory formularzu konsultacji – konsultacje aktu prawa miejscowego i konsultacje innego dokumentu.
  7. Rekomenduje się uruchomienie forum dyskusyjnego dla uczestników konsultacji (przedstawicieli NGO).
  8. Rekomenduje się szeroką kampanię informacyjną dotyczącą instrumentów i możliwości wsparcia jakie oferuje Gmina Miejska Kraków dla organizacji pozarządowych.
Pliki związane z konsultacjami:

Partnerzy