Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w naborze nr VP/2015/007

Komisja Europejska, w ramach Europejskiego programu na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych (European Union Programme for Employment and Social Innovation "EaSI" 2014-2020), zaprasza do składania wniosków w naborze nr VP/2015/007 pt. Delegowanie pracowników: wzmocnienie współpracy administracyjnej i dostępu do informacji (Posting of workers: enhancing administrative cooperation and access to information).

Głównym celem konkursu jest dofinansowanie projektów przyczyniających się do lepszego wdrażania, stosowania i egzekwowania przepisów Dyrektywy 96/71/EC dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług oraz jej Dyrektywy Wdrożeniowej 2014/67/EU, zwłaszcza poprawa zdolności Komisji Europejskiej i Krajów Członkowskich do rozwoju inicjatyw dotyczących delegowania pracowników i programów godnej pracy.

W ramach powyższego naboru podmioty (lider oraz partnerzy) ubiegające się o dotację muszą:

1. Być właściwie ukonstytuowanymi i zarejestrowanymi podmiotami prawnymi, których siedziba znajduje się w:

  • jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej,
  • jednym z krajów należących do EFTA/EOG, zgodnie z Umową EOG, uczestniczących w Osi Progress programu EaSI (Norwegia i Islandia),
  • jako odstępstwo od wymogu, w odniesieniu do osób prawnych oraz zgodnie z art. 131 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE, Euratom) nr 966/2012, organizacje partnerów społecznych nie posiadające osobowości prawnej w ramach obowiązujących przepisów prawa krajowego mogą uczestniczyć w konkursie pod warunkiem, że spełniają warunki związane z tym Rozporządzeniem.

2. Wpisywać się w jeden z następujących rodzajów podmiotów: władze publiczne, partnerzy społeczni, organizacje międzynarodowe, organizacje non-profit, ośrodki badawcze i instytuty, uczelnie, organizacje społeczeństwa obywatelskiego.

Zgodnie z zapisami dokumentacji konkursowej, konieczne jest nawiązanie partnerstwa pomiędzy odpowiednimi instytucjami z co najmniej 3 uprawnionych państw.

Dofinansowanie można otrzymać na następujące działania:

  • Rozwój, ułatwianie i promowanie wymian i/lub szkoleń (na przykład: wspólnych wizyt, inspekcji, krótkich szkoleń) urzędników właściwych władz publicznych i/lub odpowiednich partnerów społecznych odpowiedzialnych za współpracę administracyjną i wzajemną pomoc w zakresie pracowników delegowanych w ramach świadczenia usług, wraz z wykorzystaniem IMI , doświadczeń i najlepszych praktyk w tym zakresie;
  • Rozwój, ułatwianie i promowanie wymian i/lub najlepszych praktyk (na przykład: wspólnych wizyt, inspekcji, krótkich szkoleń) urzędników właściwych władz publicznych i/lub odpowiednich partnerów społecznych w zakresie sprawdzania zgodności i egzekwowania obowiązujących przepisów dotyczących pracowników delegowanych w ramach świadczenia usług;
  • Rozwój, ułatwianie i wspieranie wymian i inicjatyw najlepszych praktyk dotyczących lepszego dostępu do informacji i wiedzy na temat praw, jak na przykład rozwój inicjatyw ukierunkowanych na zapewnienie większej przejrzystości informacji oraz odpowiedniego wsparcia dla przedsiębiorstw i delegowanych pracowników w obszarze obowiązujących zasad i warunków zatrudnienia, wykorzystania informacji, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w tej dziedzinie, a także rozwój i aktualizacja baz danych bądź stron internetowych, zawierających ogólne bądź specyficzne dla danego sektora informacje dotyczące zasad i warunków zatrudnienia, których należy przestrzegać, w stosunku do pracowników delegowanych w ramach świadczenia usług;
  • Wymiana informacji i najlepszych praktyk (na przykład: seminaria, konferencje, okrągłe stoły) oraz upowszechnianie informacji i dobrych praktyk w tym zakresie (na przykład: raporty, instrukcje obsługi, wytyczne, ulotki, biuletyn, strony internetowe, podręczniki).

Początkowy planowany okres realizacji działań nie może przekraczać 24 miesięcy.

Na konkurs przeznaczono 2 000 000 EUR.

Maksymalny poziom dotacji wynosi 80%. Wkład własny wymagany jest na poziomie co najmniej 20%. Minimalna kwota dofinansowania projektu wyniesie 150 000 EUR.

Ostateczny termin składania wniosków upływa w dniu 18 września 2015 roku (dla działań rozpoczynających się w okresie 16 listopada 2015 r. – 31 grudnia 2015 r.).

Szczegółowe informacje na temat naboru można uzyskać na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=629&langId=en&callId=427&furtherCalls=yes

 

Informację przygotowało Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2015-07-14
Data aktualizacji: 2015-07-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź