Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ogłoszono konkurs w ramach programu GOSPOSTRATEG

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ogłosił I konkurs na projekty otwarte w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „SPOŁECZNY I GOSPODARCZY ROZWÓJ POLSKI W WARUNKACH GLOBALIZUJĄCYCH SIĘ RYNKÓW”– GOSPOSTRATEG.

Celem głównym Programu jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych.

Projekt składany na konkurs musi spełniać łącznie następujące warunki:

  1. być zgodny z zakresem tematycznym I konkursu Programu, który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu;
  2. wyniki Projektu muszą prowadzić do osiągnięcia celu głównego Programu, jakim jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych.
  3. realizacja Projektu przyczyni się do osiągnięcia celów szczegółowych Programu, tj.:
    1. wdrożenie polityk, strategii, dokumentów operacyjnych i konkretnych rozwiązań opracowanych w ramach Programu;
    2. wdrożenie rozwiązań opracowanych w ramach Programu, wzmacniających kapitał społeczny niezbędny do realizacji krajowych i regionalnych polityk rozwojowych.

Realizacja Projektu obejmuje:

  1. jedno lub więcej zagadnień badawczych w obrębie jednego obszaru Programu;
  2. więcej niż jedno zagadnienie badawcze w obrębie różnych obszarów Programu.

Wnioskodawca zobowiązany jest zakwalifikować Wniosek do jednego z obszarów jako głównego obszaru, w który wpisuje się zakres merytoryczny Projektu.

Wniosek musi obejmować zarówno fazę badawczą jak i fazę przygotowań wyników badań naukowych do zastosowania w praktyce lub tylko fazę przygotowań wyników badań naukowych do zastosowania w praktyce.

Łączny okres realizacji fazy badawczej i fazy przygotowań wyników badań naukowych do zastosowania w praktyce nie może przekroczyć 36 miesięcy, przy czym realizacja fazy przygotowań do zastosowania w praktyce nie może trwać dłużej niż 18 miesięcy.

W konkursie może uczestniczyć konsorcjum naukowe w rozumieniu art. 2 pkt 12 ustawy o zasadach finansowania nauki, spełniające łącznie następujące warunki:

  1. grupa minimum trzech (3) i nie więcej niż pięciu (5) jednostek organizacyjnych, w skład której wchodzą: co najmniej dwie jednostki naukowe1 oraz co najmniej jedna (inna niż naukowa) jednostka posiadająca zdolność do zastosowania w praktyce rozwiązania będącego wynikiem realizacji Projektu, tj. podmiot prowadzący politykę rozwoju , o którym mowa w art. 3 (tj. Rada Ministrów, samorząd województwa, związki metropolitalne, samorząd powiatowy i gminny)ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2016 r. poz. 383, ze zm.), ministerstwo wskazane w ustawie z dnia 4 września 1997 r. o działach administracji rządowej4, konstytucyjny organ państwa, agencja wykonawcza ministerstwa, organ centralny i terenowy administracji państwowej, państwowa jednostka organizacyjna powołana uchwałą lub organizacja trzeciego sektora, niebędąca przedsiębiorstwem;
  2. uzupełniająco do minimum wskazanego w lit. a), w skład konsorcjum mogą wchodzić podmioty wymienione tamże;
  3. prowadzące działalność badawczo-rozwojową lub inną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru5;
  4. dające rękojmię rzetelnego wydatkowania środków publicznych (wzór oświadczenia o zdolności do rzetelnego wydatkowania środków publicznych stanowi załącznik nr 8 do Regulaminu).

Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie wynosi 150 mln PLN. Całkowite koszty kwalifikowane Projektu nie mogą być niższe niż 1 000 000 PLN i nie wyższe niż 30 000 000 PLN.

W przypadku jednostki naukowej będącej organizacją prowadzącą badania i upowszechniającą wiedzę, o której mowa w art. 2 pkt 83 rozporządzenia nr 651/2014, intensywność dofinansowania fazy badawczej może wynosić do 100% kosztów kwalifikowanych.

W przypadku jednostki organizacyjnej wchodzącej w skład konsorcjum, innej niż jednostka naukowa, intensywność dofinansowania fazy badawczej i fazy przygotowań wyników badań naukowych do zastosowania w praktyce wynosi do 95% kosztów kwalifikowanych.

Nabór wniosków w systemie OSF trwać będzie od 14 sierpnia 2017 r. do 12 września 2017 r. (do godziny 16:00).

Pytania dotyczące konkursu można przesyłać na następujące adresy mailowe:

Więcej informacji o konkursie można znaleźć pod adresem: http://www.ncbr.gov.pl/programy-strategiczne/gospostrateg/gospostrateg-i-konkurs-otwarty/art,5330,ogloszenie-i-konkursu-na-projekty-otwarte-w-ramach-strategicznego-programu-badan-naukowych-i-prac-rozwojowych-spoleczny-i-gospod.html

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2017-07-10
Data aktualizacji: 2017-07-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź