Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w ramach naboru nr. VP/2018/001 pt.: „Support for social dialogue”

Europejski dialog społeczny odnosi się do dyskusji, konsultacji, negocjacji i wspólnych działań z udziałem organizacji reprezentujących pracodawców i pracowników. Termin ostateczny składania wniosków upływa w dniu 25 września 2018 roku.

Fot. cc.europa.eu

W ramach konkursu dofinansowanie można uzyskać na konsultacje, spotkania, negocjacje i inne działania, zgodnie z: Komunikatem Komisji Europejskiej Europejski dialog społeczny, a życie na rzecz innowacji i zmian (COM (2002) 341); Komunikatem w sprawie partnerstwa na rzecz zmian w rozszerzonej Europie - Zwiększenie wkładu europejskiego dialogu społecznego (COM (2004) 557); Dokumentem roboczym służb Komisji dotyczącym funkcjonowania i potencjału europejskiego sektorowego dialogu społecznego (SEC (2010) 964).

Europejski dialog społeczny odnosi się do dyskusji, konsultacji, negocjacji i wspólnych działań z udziałem organizacji reprezentujących pracodawców i pracowników.

Szczególnie mile widziane będą działania dotyczące następujących tematów:

  • wyzwania związane z zatrudnieniem, kwestiami społecznymi i gospodarczymi określone w dokumencie The European Pillar of Social Rights;
  • dostosowanie dialogu społecznego do zmian w zakresie zatrudnienia i wyzwań związanych z pracą, takich jak:
  • modernizacja rynku pracy, tworzenie miejsc pracy i dopasowywanie stanowisk pracy;
  • jakość pracy, przewidywanie, przygotowywanie i zarządzanie zmianami, restrukturyzacja;
  • digitalizacja gospodarki i społeczeństwa - w tym sztuczna inteligencja-, ekologizacja gospodarki, model flexicurity i umiejętności;
  • (wewnątrzunijna) mobilność siły roboczej, migracja, zatrudnienie młodzieży, zdrowie i bezpieczeństwo w pracy, modernizacja systemów zabezpieczenia społecznego

Na konkurs przeznaczono środki w wysokości 9 815 250 EUR. Dotacja UE musi mieścić się w przedziale od 150 000 do 650 000 EUR. Dotacja UE nie może przekroczyć 90% całkowitych kosztów kwalifikowalnych działania.

O dotację można ubiegać się indywidualnie lub w ramach Konsorcjum obejmującego minimum Lidera i jednego Partnera projektu.

W przypadku wniosku indywidualnego, wnioskodawca musi być organizacją partnerów społecznych na poziomie europejskim, reprezentującą pracodawców.

W przypadku wniosku składanego w ramach Konsorcjum, Lider musi być organizacją partnerów społecznych na poziomie europejskim, krajowym lub regionalnym. Partner musi należeć do jednej z następujących kategorii: partner społeczny, organizacja nienastawiona na zysk, uniwersytet, instytut badawczy, władza publiczna, organizacja międzynarodowa. Jeśli Lider jest organizacją partnerów społecznych reprezentującą pracowników, obowiązkowo Partner musi być organizacją partnerów społecznych reprezentującą pracodawców.

Wnioskodawcami (dotyczy zarówno wniosku indywidualnego i Lidera Konsorcjum) mogą być instytucje posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w jednym z krajów członkowskich UE. Partnerem w projekcie mogą być instytucje posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w jednym z krajów członkowskich UE, lub w jednym z krajów kandydujących, tj.: Albanii, Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii, Czarnogórze, Serbii i Turcji.

Termin ostateczny składania wniosków upływa w dniu 25 września 2018 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=629&langId=en&callId=527&furtherCalls=yes

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2018-07-18
Data aktualizacji: 2018-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź