Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa - Zapraszamy

W dniach 23-27 czerwca br. Urząd Miasta Krakowa wraz z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej zapraszają  mieszkańców Krakowa do wzięcia udziału w Święcie Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa.

Organizowane wspólnie przez Urząd Miasta Krakowa oraz Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej: Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa, będzie obfitowało w atrakcje zarówno dla rodzin, dzieci, młodzieży, studentów i seniorów, jak również wielbicieli sztuki, fotografii, czy rowerów. Przewidziano warsztaty sztuki kuglarskiej, pokazy pierwszej pomocy i konsultacje oraz porady zawodowe, a to tylko część  atrakcji!

Uroczyste otwarcie Święta Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa  odbędzie się  23 czerwca podczas:Forum Współpraca i partycypacja: Organizacje-Biznes-Administracja,
Sala Obrad RMK im. Stanisława Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 3-4  - początek o godz. 15.00.

Celem Forum będzie wymiana opinii i doświadczeń dotyczących współpracy oraz partycypacji pomiędzy trzecim sektorem a biznesem i administracją publiczną.
W dwóch panelach dyskusyjnych poświęconych społecznemu wymiarowi biznesu, jak i wspieraniu współpracy organizacji pozarządowych z administracją publiczną, udział wezmą m.in. ks. Jacek Stryczek – Prezes Stowarzyszenia WIOSNA, Krzysztof Więckiewicz – Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Karolina Długosz – Capgemini,, prof. UEK dr hab. Stanisław Mazur - Uniwersytet Ekonomiczny, Jan Żądło - Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa oraz Kinga Czub –Goodbrand & Company Central Eastern Europe.

Zgłoś swój udział! - Informacja o rekrutacji do udziału w Forum Współpraca i partycypacja: Organizacje-Biznes-Administracja


24 czerwca zapraszamy na Targi, podczas których stoiska 50 organizacji pozarządowych i strefa animacji zaoferują m.in.: konsultacje CV, porady zawodowe dla młodzieży, kącik medyczny z pomiarem ciśnienia oraz poziomu glukozy, warsztaty kuglarskie, atrakcje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, spektakle, recital oraz  konsultacje portfolio fotograficznego.

Podczas Targów będzie można również wziąć udział w konsultacjach założeń Wieloletniego Programu Współpracy GMK z NGOs na lata 2015-2018!

W kolejnych dniach, czyli od 25 do 27 czerwca, trzeci sektor otworzy swoje siedziby w ramach Dni Otwartych NGO, które przybliżą specyfikę działalności i pracy w wybranych organizacjach.

Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa jest organizowane w ramach projektu „WiP – Współpraca i  partycypacja NGO w przestrzeni Gminy Miejskiej Kraków" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  i stanowi część Tygodnia Obywatelskiego.

Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych Miasta Krakowa stanowi świetną okazje, aby przekonać się o różnorodności i olbrzymim potencjale trzeciego sektora w Krakowie i Małopolsce.

Organizatorzy serdecznie zapraszają – przyjdź i poznaj trzeci sektor!

ULOTKA INFORMACYJNA.

Zobacz również:

https://www.youtube.com/watch?v=WRe85r8dR2g

Informacje o Święcie Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa znajdują się również na stronie Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

*

Patronat honorowy nad ForumWspółpraca i partycypacja: Organizacje-Biznes-Administracja objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz .

*

Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa  organizowane jest w ramach projektu „WIP – Współpraca i partycypacja NGO w przestrzeni Gminy Miejskiej Kraków", realizowanego w partnerstwie: przez  Gminę Miejską Kraków oraz Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej.  Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: Portal www.ngo.krakow.pl
Data publikacji: 2014-06-16
Data aktualizacji: 2014-06-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź