Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Rusza kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

2018-02-16

W dniach 19 – 24 lutego w Krakowie odbędzie się kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ciągu Tygodnia, osoby pokrzywdzone różnymi rodzajami przestępstw, skorzystać będą mogły z bezpłatnych porad specjalistów. Kolejny już rok, Tydzień Pomocy gościł będzie w Centrum Obywatelskim.

Posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska - 20 grudnia br.

2017-12-05

W dniu 20 grudnia 2017 r. o godz. 9.00 w Miejskim Centrum Dialogu, ul. Bracka 10 w Krakowie, odbędzie się posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska.

Konsultacje dot. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii

2017-10-27

Dyrektor Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza do udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018. Konsultacje odbywać się będą od 27 października 2017 r. do 10 listopada 2017 r.

Dialog obywatelski w Krakowie - uwarunkowania medialne

2017-09-19

Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych zaprasza do lektury najnowszej publikacji z serii "Dialog obywatelski w Krakowie", pn. "Reprezentacje medialne". Tym razem zespół badawczy postanowił zdiagnozować otoczenia medialne dialogu obywatelskiego w Krakowie, uzyskać odpowiedzi na pytania, jak dialog obywatelski prezentowany jest w krakowskich mediach i jakie może to mieć znaczenie dla jakości współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, a także społecznego postrzegania dialogu obywatelskiego.

Innowatorzy społeczni poszukiwani!

2017-08-31

Czy wiedzą Państwo, że 43% osób młodych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy nie może znaleźć pracy z powodu braku doświadczenia zawodowego? A niepełnosprawność jest  powodem niepodejmowania pracy dla blisko 25% osób biernych zawodowo? Z kolei wskaźnik zatrudnienia osób w wieku 50-64 l. w Polsce jest jednym z najniższych w całej UE?

Informacja Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień

2017-08-29

MCPU informuje, że posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom zwołane na dzień 21 sierpnia br. - nie odbyło się. Kolejny termin posiedzenia zostanie ustalony.

Oswajają przyrodę miasta i okolic

2017-08-11

REFA (Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu) zaprasza mieszkańców do udziału w projekcie pt. "Oswajamy przyrodę miasta i okolic". Na uczestników czekają m.in cotygodniowe rodzinne spacery edukacyjne po krakowskich nieużytkach oraz konkurs fotograficzny.

Społeczne innowacje pomogą osobom niesamodzielnym

2017-07-14

Specjalna aplikacja dla seniorów, nowoczesny program odchudzania dla osób niepełnosprawnych czy internetowy czat zaufania – to tylko niektóre z innowacji społecznych, które przeszły I etap konkursu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie i trafiły na listę Małopolskich Innowatorów Społecznych.

Bagry i zieleń na topie! Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

2017-07-11

Ponad 32 tysiące – tyle głosów oddali krakowianie w IV edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. Jedna trzecia głosujących wybrała głosowanie tradycyjne – na papierze. Mieszkańcy decydowali o losie 319 projektów: 111 ogólnomiejskich i 208 dzielnicowych.

Konsultuj przed rejestracją!

2017-07-11

Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych rekomenduje przekazywanie do konsultacji dokumentów rejestracyjnych stowarzyszeń zwykłych przed zebraniem założycielskim.

Znajdź