Komunikat archiwalny

Szkolenie - „Księgowość w NGO”

Centrum Obywatelskie w Krakowie zaprasza na bezpłatne szkolenie - „Księgowość w NGO".

Szkolenie - „Księgowość w NGO”
Fot. pixabay

Choć prawidłowe prowadzenie księgowości jest kluczowe dla funkcjonowania organizacji pozarządowych, wiele osób popełnia błędy, które mogą mieć konsekwencje prawne zakłócające lub uniemożliwiające  jej funkcjonowanie. Co zrobić aby ta sfera organizacji działała bez zarzutu? Przyjdź na szkolenie w Centrum Obywatelskim i dowiedz się od ekspertów na co dzień pracujących z NGO.

Program szkolenia:

 • Które organizacje mogą prowadzić rachunkowość w wersji uproszczonej. Sposób prowadzenia wersji uproszczonej. Obowiązki, jakie należy spełnić.
 • Podstawowe akty prawne dotyczące funkcjonowania organizacji - omówienie podstawowych dokumentów (podstaw prawnych), których znajomość jest niezbędna przy prowadzeniu rachunkowości w NGO.
 • Działalność nieodpłatna, odpłatna oraz działalność gospodarcza organizacji pozarządowych – omówienie na podstawie przykładów, sposób księgowania.
 • Zawieranie umów o pracę, umów cywilno - prawnych.
 • Sprawozdawczość finansowa - omówienie wraz z przykładami sprawozdań finansowych. Kiedy i w jaki sposób sporządzić sprawozdanie finansowe, merytoryczne i projektowe. O czym należy pamiętać sporządzając sprawozdanie finansowe za 2018 r.
 • CIT-8 wraz z załącznikami.
 • Omówienie na przykładach kiedy organizacja pozarządowa w opinii urzędu skarbowego zaczyna prowadzić działalność odpłatną, a kiedy działalność gospodarczą.
 • Przychody i koszty organizacji pozarządowych i ich ewidencja w działalności odpłatnej i nieodpłatnej – przykłady księgowania na kontach.
 • NKUP w organizacjach pozarządowych i ich ujęcie w CIT.
 • Kiedy organizacja może ubiegać się o status OPP i pozyskiwać 1%. Obowiązki.
 • Rozliczanie dotacji ze środków unijnych oraz innych.
 • Księgowanie działalności nieodpłatnej, odpłatnej i gospodarczej.
 • Darowizna, zbiórki publiczne, gry losowe - omówienie w oparciu o podstawy prawny (przykłady).

Szkolenie prowadzą:

Kinga Filo - absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Wiedze i doświadczenie w dziedzinie księgowości zdobywała w biurze rachunkowym, gdzie prowadziła księgowość dla różnego rodzaju działalności. Obecnie pracuje jako Financial Accounting and Reporting Specialist w Zurich Insurance.

Emil Gliński - absolwent studiów w zakresie rachunkowości i controllingu. Od wielu lat praktykuje w zakresie rozliczania dotacji przyznanych organizacjom pozarządowych lub projektów współfinansowanych ze środków publicznych lub źródeł zagranicznych. Posiada również doświadczenie w zakresie doradztwa księgowego dla organizacji pozarządowych w sferze rozliczania zadań publicznych oraz bieżącej księgowości organizacyjnej.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza oraz telefonicznie 669 528 381 bądź via e-mail: centrum@krafos.pl

Szkolenie odbędzie się 08.12.2018r. (sobota) godz. 9.00-15.00 w Centrum Obywatelskim ul. Reymonta 20, 30-059 Kraków (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, wejście LE od strony Parku Jordana, I piętro, sala 1w040).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
POLECAMY
Norway Grants
Partnerzy