Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Fundacja CoderDojo Polska i T-Mobile Polska zapraszają do udziału w programie grantowym FAJNE GRANTY 2019 T-Mobile

Program Grantowy ma za zadanie szerzyć wiedzę o tym, że kluczem do zrozumienia nowych technologii, jest nie tylko programowanie, ale też matematyka, logika, fizyka, a nawet nauki humanistyczne.

Fot. pixabay

Założeniem Programu Grantowego jest to, aby pomysły zamknięte w Bibliotece Warsztatów pokazały, jak przy pomocy prostych środków wprowadzić wiedzę, która będzie przydatna w nowoczesnej edukacji cyfrowej.

Projekt ma służyć dobru wspólnemu, czyli korzyści z jego realizacji powinna odczuwać szersza społeczność dzieci lub młodzieży. Projekty, z których mogą korzystać tylko pojedyncze osoby oraz te, z których można korzystać jedynie pod warunkiem wniesienia opłat, nie będą przyjmowane do Programu Grantowego.

Projekt musi przewidywać przeprowadzenie zajęć (warsztatu lub cyklu warsztatów) dla określonej grupy wiekowej z przedziału wiekowego od 7 lat do 18 lat wraz z listą materiałów, które muszą zmieścić się w pudełku/skrzynce o wymiarach wewnętrznych 485x385x245 mm, a ich wartość nie może przekroczyć 1 000 zł brutto.

Udział w konkursie grantowym mogą wziąć organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury.

Aby wziąć udział w programie należy:

  1. Zebrać pasjonatów nowych technologii i chętnych do działania współpracowników.
  2. Wymyślić scenariusz zajęć wraz z listą materiałów, które muszą zmieścić się w pudełku.
  3. Zgłosić opis projektu przez formularz na stronie fajnegranty.pl i … czekać na werdykt komisji, która zdecyduje, które scenariusze zostaną zrealizowane.
  4. Laureaci otrzymają informację o wyborze ich scenariusza wraz z dwoma pudełkami do wypełnienia ich sprzętem o wartości do 1000 PLN każde.
  5. Podczas realizacji projektu konkursowego należy stworzyć dwa identyczne pudełka i korzystając z jednego z nich zrealizować warsztaty.
  6. Dokumentację fotograficzną z przeprowadzonego warsztatu/cyklu zajęć i drugi egzemplarz pudełka należy przesłać do Fundacji CoderDojo Polska, aby wziąć udział w drugim etapie konkursu.

Aby wziąć udział w programie należy dokonać rejestracji uczestników i zgłosić projekt do dnia 13 grudnia 2019 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://fajnegranty.pl/

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2019-11-25
Data aktualizacji: 2019-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź