Dotacje rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dofinansowanie do 500 € w ramach Inicjatywy Meet and Code

W ramach inicjatywy Meet and Code przewidywane jest dofinansowanie do kwoty 500 € jednego wydarzenia promującego programowanie lub nowe technologie zorganizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbywającego się w dniach od 10 do 25 października.

Fot. Pixabay
Pixabay

Organizatorami inicjatywy Meet and Code są firma SAP, organizacja Haus des Stiftens gGmbH oraz krajowi partnerzy sieci TechSoup Europe.

TechSoup Europe jest częścią globalnej sieci TechSoup. Wspólnie z 24 organizacjami partnerskimi reprezentującymi wiele różnych obszarów, takich jak budowanie potencjału organizacji, zaangażowanie obywatelskie, innowacje społeczne, czy integracja cyfrowa, pomaga ponad 400 000 organizacjom non-profit w 48 krajach europejskich zbudować swój potencjał. Sieć wyposaża organizacje społeczne w rozwiązania IT i zapewnia dostęp do wiedzy i usług, dzięki którym wykorzystują one możliwości technologii i mogą skupić się na wypełnianiu swojej misji.

W ramach inicjatywy Meet and Code przewidywane jest dofinansowanie do kwoty 500 € jednego wydarzenia promującego programowanie lub nowe technologie zorganizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbywającego się w dniach od 10 do 25 października.

Uczestnikami wydarzeń mogą być dzieci i młodzież w wieku od 8 do 24 lat, które zostaną wprowadzone w świat technologii i programowania.

W ramach inicjatywy Meet and Code wspierane są wydarzenia w następujących krajach: Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Wydarzenia mogą być zaplanowane i zrealizowane przez różnego rodzaju grupy społeczne, np. działające przy szkołach, ekspertów i przedsiębiorstwa z branży IT lub kluby informatyczne. Jednakże, aby uzyskać dofinansowanie, organizatorem wydarzenia musi być organizacja pozarządowa zarejestrowana w KRS, np. stowarzyszenie sympatyków szkoły lub rodziców i nauczycieli.

Wydarzenie może być w formie hakatonu, warsztatu programistycznego, wykładu, wydarzenia filmowego, zawodów, nocy kodowania, kursu robotyki itp.

Edycja Meet and Code 2020 jest w pełni online, dlatego tylko wydarzenia online będą brane pod uwagę.

Pomysły na wydarzenia mogą być przesyłane online na stronie Meet and Code do 10 października 2020 roku.

Organizacje mogą przesłać kilka różnych pomysłów na wydarzenia. Każdy pomysł na wydarzenie oceniany jest przez lokalnego partnera TechSoup. Najlepsze pomysły otrzymają grant nawet do 500 €.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://meet-and-code.org/pl/pl/about

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2020-07-30
Data aktualizacji: 2020-07-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat