Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłosił konkurs na ofertę instytucji/organizacji goszczącej w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3 realizowanego w 2022 roku wspólnie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L.

Przedmiotem oferty/projektu jest zorganizowanie przez Oferenta w jego siedzibie 15-dniowej rezydencji dla artystów z Luksemburga (maksymalnie 3 osoby) działających w obszarze sztuki tańca i sztuk widowiskowych. Zakończeniem rezydencji będzie otwarty dla publiczności pokaz pracy.

Celem projektu jest wsparcie produkcyjno-rezydencyjne dla artystów z Polski i Luksemburga, nawiązanie i utrzymywanie kontaktów pomiędzy środowiskami tanecznymi oraz zwiększenie obecności tańca w świadomości mieszkańców obu krajów. Dzięki temu artyści mają możliwość przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej z nowej perspektywy.

Uprawnionymi Oferentami są podmioty prawa polskiego – samorządowe jednostki kultury, organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje) oraz uczelnie publiczne prowadzące kształcenie w dziedzinie sztuki i dyscyplin artystycznych dysponujące infrastrukturą i zapleczem technicznym umożliwiającym realizację pobytu rezydencyjnego i prezentacji pracy na zakończenie rezydencji.

W ramach Projektu Instytut dofinansuje wybraną w drodze Konkursu Ofertę maksymalną kwotą 7000 zł. Oferent jest zobowiązany wykazać w składanym budżecie wkład własny w realizację Projektu (finansowy lub wyceniony wkład rzeczowy).

Oferty należy przesyłać do dnia 15 września 2021 do godz. 15.59.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://nimit.pl/aktualnosci/project-2-3-ogloszenie-naboru-na-instytucje-organizacje-goszczaca-w-2022-roku/

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2021-07-22
Data aktualizacji: 2021-07-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź