Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpieczna przystań – działania terenowe

Fundacja Polki mogą wszystko zaprasza wszystkie placówki, fundacje, stowarzyszenia, kluby parafie itd. wspierające polskie i ukraińskie dzieci do programu Bezpieczna przystań – działania terenowe.

W ramach programu BEZPIECZNA PRZYSTAŃ – działania terenowe dofinansowane zostaną wakacyjne działania mające na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa u dzieci, które uciekły przed wojną w Ukrainie oraz obniżenie ich lęków poprzez integrację z polskimi rówieśnikami i atrakcyjnie spędzony czas wakacji.

Wnioskodawcą może być każda placówka np. świetlica wiejska, środowiskowa, szkolna, biblioteka wiejska, parafia, klub młodzieżowy, ochotnicza straż pożarna itd., która niesie pomoc dzieciom uciekającym przed wojną w Ukrainie.

Dofinansowanie do wakacyjnych działań, mających na celu integrację dzieci polskich i ukraińskich w wysokości 9 000 zł otrzyma 50 miejsc w całej Polsce. W ramach tego programu można organizować zajęcia stacjonarnie, bliskie wycieczki, a także dalsze podróże.

Działania w ramach projektu mogą trwać min 2 tygodnie, a maksymalnie 2 miesiące.

Powinny one być dostosowane do potrzeb dzieci będących pod opieką placówki. Istotne jest, że co najmniej 25% podopiecznych w projekcie muszą stanowić dzieci, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Z otrzymanego dofinansowania nie można sfinansować zakupu produktów żywnościowych zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego. Wyjątek natomiast stanowią jaja, nabiał i miód.

Nabór wniosków ma charakter ciągły i zakończy się w chwili wyczerpania puli środków i dofinansowania 50 projektów.

Realizacja projektów powinna trwać do 31.08.2022 r.

Szczegółowe informacje o naborze znajdują się pod linkiem https://fpmw.pl/szukam-pomocy/bezpieczna-przystan-dzialania-terenowe/.

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Beata Paliś
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2022-07-25
Data aktualizacji: 2022-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź