Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rosnę z matematyką – II edycja programu grantowego mFundacji dla przedszkoli

Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat Fundacja mBanku przeznaczyła 500 000 złotych. Wnioski o grant w wysokości od 2 do 5 tys. PLN można składać do 20 października br.

Program „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach fundacja chce oswajać dzieci z matematyką i pokazywać, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Do programu można zgłaszać edukacyjne zajęcia matematyczne dla dzieci. Mogą to być np. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, konkursy na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, propozycje materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych. 

Projekty ubiegające się o dofinansowanie muszą być zrealizowane między 16 stycznia 2023 r. a 30 czerwca 2023 r i powinny trwać od 2 do 4 miesięcy.

Program „Rosnę z matematyką” przeznaczony jest dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi”, organizacji pozarządowych prowadzących przedszkola i/lub szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi realizujące edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym.

O dofinansowanie mogą ubiegać się także zespoły nieformalne, takie jak grupy nauczycieli przedszkolnych, edukatorów, przedszkolne rady rodziców, których partnerem jest organizacja pozarządowa.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.mbank.pl/mfundacja/rosne-z-matematyka/program/

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitororwania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2022-09-22
Data aktualizacji: 2022-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź