Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs odLOTTOwa jazda 2024 – 7 edycja

Program „odLOTTOwa jazda” to autorski program Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Ideą akcji jest promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego poprzez umożliwienie uczestnikom włączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu.

Swoje pomysły na projekty mogą zgłaszać podmioty (organizacje), o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w szczególności: organizacje non-profit, podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej, organizacje i instytucje działające na rzecz dobra publicznego. Zgłaszane projekty muszą być zgodne z celami statutowymi Fundacji LOTTO.

Zakwalifikowane organizacje zachęcają swoich sympatyków do zbierania kilometrów na ich rzecz. Uczestnicy decydują, jaki projekt chcą wesprzeć kilometrami podczas jazdy na rowerze, wskazując odpowiednią organizację w aplikacji. Uczestnik może wybrać tylko jedną organizację podczas trwania całego konkursu. Zwyciężają projekty, które zbiorą na swoim koncie najwięcej kilometrów.

Projekt przewiduje również przekazanie nagród dodatkowych dla wyróżniających się projektów, których wartość merytoryczna i znaczenie poruszonego problemu społecznego zostanie wysoko oceniona przez Fundację LOTTO.

Konkurs składa się z następujących etapów:

  • Etap I – zgłoszenie projektów przez Beneficjentów w terminie od 13.05.2024 r. do dnia 28.05.2024 r.;
  • Etap II – rywalizacja grupowa, tj. gromadzenie Kilometrów pokonanych na rowerze przez Uczestników na rzecz wybranego Beneficjenta zakwalifikowanego w Etapie I w terminie od dnia 10.06.2024 r. do dnia 25.08.2024 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.fundacjalotto.pl/odlottowa-jazda/

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitororwania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2024-05-14
Data aktualizacji: 2024-05-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź