Projekty job-shadowing - „Mobilność edukacyjna”
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do opracowywania projektów job-shadowing w ramach Akcji 1 „Mobilność edukacyjna" programu Erasmus+ Młodzież.
Job-shadowing to typ projektów, dotyczących wyjazdu do zagranicznej organizacji bądź zaproszenia jej przedstawicieli do siebie, aby dzielić się dobrymi praktykami, poznawać nowe metody pracy, wspólnie rozwijać swoje instytucje i osoby uczestniczące w takich inicjatywach. Ważne, aby projekt przyczyniał się do rozwoju zawodowego uczestnika i wpływał na zwiększenie jakości pracy organizacji. Zazwyczaj tego rodzaju projekty trwają od kilku do kilkunastu dni (maksymalnie 2 miesiące).
Udział w programie umożliwia poznanie specyfiki pracy z młodzieżą w innym kraju oraz zaznajomienie się z przykładami dobrych praktyk. Ułatwia nawiązywanie kontaktów, które mogą zaowocować późniejszymi sukcesami w realizacji i organizacji projektów międzynarodowych. Może też inspirować do dalszych działań.
Ze środków programu Erasmus+ pokrywane są wszystkie koszty projektów job-shadowing (koszty przejazdu oraz wsparcia organizacyjnego – zakwaterowanie, wyżywienie, koszty związane z organizacją projektu). Osoby niepełnosprawne uprawnione są do ubiegania się o dodatkowe wsparcie finansowe, które umożliwi im udział w tego typu projekcie.
Z działań projektowych skorzystać mogą osoby pracujące z młodzieżą i działające na jej rzecz (bez ograniczeń wiekowych): instruktorzy, wychowawcy, pedagodzy, wolontariusze, liderzy nieformalnych grup i inicjatyw, opiekunowie świetlic itd.
Wnioski mogą składać organizacje i instytucje, pracujące z młodzieżą w edukacji pozaformalnej.
Najbliższy termin składania wniosków upływa w dniu 1 października 2015 r.
Szczegółowe informacje o naborze można znaleźć pod adresem: http://erasmusplus.org.pl/zdobadz-doswiadczenia-w-pracy-za-granica/
Informację przygotowało Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa.