Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs grantowy na projekty wpisujące się w ramy Programu Justice oraz Programu REC

Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków nr JUST/2014/JCOO-JACC/OG w ramach Programu Justice oraz nr JUST/2014/RDAP-RCHI/OG w ramach Programu REC (Rights, Equality and Citizenship Programme).

Granty na rok 2014 rozdysponowane zostaną na działania wpisujące się w jeden z poniższych priorytetów:

  • Współpraca sądowa w sprawach cywilnych lub karnych (Program Justice)
    W dziedzinie spraw cywilnych – działania z zakresu prawa rodzinnego, mediacji, stanu cywilnego, skutecznego transgranicznego egzekwowania roszczeń, upadłości, prawa spółek, minimalnych standardów prawa procesowego (w tym doręczania dokumentów), wymiany informacji i tworzenie sieci pomiędzy organami władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz środowiskiem prawniczym, propagowanie współpracy sądowej w całej Europie itp.
    W dziedzinie spraw karnych - działania, które przyczyniają się do wsparcia zrozumienia i wdrażania prawodawstwa UE w tej dziedzinie. W szczególności wspierane będą: wymiana wiedzy w dziedzinie rozwiązań alternatywnych do aresztu, zbierania danych (statystycznych) na temat wykorzystania działań alternatywnych itp.
  • Dostęp do wymiaru sprawiedliwości (Program Justice)
    Ułatwienie skutecznego dostępu do wymiaru sprawiedliwości, w tym do egzekwowania praw ofiar przestępstw i prawa do obrony. Działania muszą przyczyniać się do realizacji dyrektyw dotyczących praw ofiar przestępstw oraz praw proceduralnych (w szczególności wsparcie ogólne i specjalistyczne dla ofiar, indywidualna ocena potrzeb ofiar, współpraca między państwami członkowskimi w celu lepszego dostępu ofiar do ich praw). Do priorytetu nie zalicza się szkolenie kadr wymiaru sprawiedliwości.
  • Daphne (Program REC)
    Zapobieganie i zwalczanie wszelkich form przemocy wobec dzieci i/lub kobiet oraz ochrona ofiar takiej przemocy. W stosunku do dzieci – wspieranie usług wsparcia obejmujących poprawę zapobiegania, wykrywania i ochrony dzieci przed przemocą, jak również poprawę współpracy z właściwymi podmiotami działającymi w systemach ochrony dzieci, zarówno na poziomie krajowym i transgranicznym. W dziedzinie przemocy wobec kobiet – poprawa poziomu usług wyspecjalizowanych w udzielaniu pomocy ofiarom, w tym poprawa współpracy interdyscyplinarnej między podmiotami zaangażowanymi w walkę z przemocą wobec kobiet. Do priorytetu nie zalicza się problem handlu ludźmi.
  • Prawa dziecka (Program REC)
    Promowanie i ochrona praw dziecka. Działania opierające się o Konwencję Narodów Zjednoczonych o Prawach Dziecka (UNCRC). Działania w zakresie promowania pełnego wdrożenia Konwencji, w tym w szczególności jego artykułu 12 oraz działania zorientowane na przestrzeganie praw dziecka.

Konkurs przeznaczony jest dla organizacji o charakterze non-profit, posiadających osobowość prawną w jednym z krajów członkowskich UE i posiadających sieć organizacji na poziomie europejskim, tzn. posiadających jednostki w co najmniej 14 krajach UE (w 10 krajach UE w przypadku priorytetu Daphne). Dodatkowo cele i zadania zapisane w statucie lub innych oficjalnych dokumentach organizacji muszą wpisywać się priorytet, w ramach którego realizowany ma być projekt zgłaszany do konkursu.

Każdy wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek w ramach opisywanego naboru i zdefiniować tylko jeden z wymienionych powyżej priorytetów.

Całkowity budżet przeznaczony na realizację konkursu został podzielony pomiędzy obydwa programy w następujący sposób:

Program Justice – 1 300 000 EUR, z czego:

  • Współpraca sądowa w sprawach cywilnych lub karnych – 700 000 EUR
  • Dostęp do wymiaru sprawiedliwości – 600 000 EUR

Program REC – 1 080 000 EUR (wspólnie dla priorytetów Daphne oraz Prawa dziecka)

Kwota wnioskowanej dotacji w ramach jednego projektu musi zawierać się w przedziale pomiędzy 75 000 EUR a 250 00 EUR.

Koszty poniesione w ramach projektu mogą zostać uznane za kwalifikowane dopiero od dnia złożenia wniosku o dofinansowanie i obejmować okres do końca roku podatkowego 2014.

Wnioski należy składać za pomocą systemu Priamos w terminie do 27 maja 2014 roku do godziny 12.00.

Dokładne informacje o konkursie dostępne są w języku angielskim pod adresem internetowym: http://ec.europa.eu/justice/newsroom/grants/just_2014_og_en.htm

Informację przygotowało Biuro Funduszy Europejskich
Urzędu Miasta Krakowa

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: ALINA BRATKO
Podmiot publikujący: Portal www.ngo.krakow.pl
Data publikacji: 2014-04-29
Data aktualizacji: 2014-04-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź