Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Europejska inicjatywa na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego 2025

Villum Fonden zaprasza do składania wniosków w ramach Europejskiej inicjatywy na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego 2025.

Program wspiera wysokiej jakości kształcenie i szkolenie zawodowe, prowadzone przez kompetentnych nauczycieli w najnowocześniejszych obiektach – zwłaszcza w dziedzinach związanych z transformacją cyfrową i ekologiczną.

Pod pojęciem zielonej transformacji rozumie się przygotowanie uczniów do kariery zawodowej i możliwości zatrudnienia w branżach i sektorach, które działają na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska i ograniczania wpływu na środowisko, a także stawiają je na pierwszym miejscu.

Przez transformację cyfrową rozumie się wyposażenie uczniów w kompetencje cyfrowe, umiejętności rozwiązywania problemów i zdolności adaptacyjne potrzebne do osiągnięcia sukcesu w szerokiej gamie karier i branż.

Dźwignie jakości mogą być połączeniem wprowadzania nowych metod, takich jak uczenie się oparte na problemach, kształcenie dualne i pedagogika skoncentrowana na uczniu, nacisk na różnorodność w środowisku studenckim, rekrutacja i utrzymanie, a wreszcie najnowocześniejszy sprzęt i obiekty.

W 2025 roku finansowanie uzyskają projekty zlokalizowane w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w Polsce. Wspierane będą następujące działania:

  • Nowe inicjatywy edukacyjne i szkolenia dla nauczycieli
  • Integracyjne środowiska badawcze i różnorodność w rekrutacji
  • Najnowocześniejszy sprzęt i udogodnienia.

Priorytetowo traktowane będą projekty, które mają charakter: 

  • rozwojowy: projekty powinny mieć jasną perspektywę rozwojową. 
  • innowacyjny: wspierane są inicjatywy, które są nie tylko nowe i innowacyjne, ale także te, które wykazały sukces w promowaniu długoterminowego zrównoważonego i systemowego rozwoju w innych kontekstach. 
  • długoterminowy: preferowane są projekty o dłuższym okresie trwania, najlepiej obejmujące kilka lat. Daje to wystarczająco dużo czasu na zwiększenie prawdopodobieństwa sukcesu i osiągnięcie systemowego wpływu.

Wnioski mogą składać szkoły i instytucje edukacyjne, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, lokalni innowatorzy i organy publiczne. Zgłoszenia od osób indywidualnych nie będą przyjmowane.

Budżet przeznaczony na nabór wynosi 90 mln koron duńskich. Wnioski z budżetem mniejszym niż 150 000 EUR nie będą rozpatrywane. Preferowane są projekty z budżetem powyżej 500 000 EUR. Wkład własny nie jest wymagany.

Termin składania wniosków upływa 21 maja 2025 r. o godz. 14:00.

Wirtualne spotkania informacyjne dla zainteresowanych odbędą się: 

  • 9 grudnia 2024 r. w godz. 10-11 (czasu środkowoeuropejskiego) 
  • 10 lutego 2025 r. w godz. 10-11. 

Linki będą dostępne w późniejszym terminie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć pod adresem: https://villumfonden.dk/en/group/channel/european-vocational-education-and-training-initiative-2025

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Agnieszka Sikora
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2024-09-16
Data aktualizacji: 2024-09-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź