Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Małopolski Kongres Polityki Społecznej - Czy polityka społeczna może się (nie) udać?

Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w Małopolskim Kongresie Polityki Społecznej "Czy polityka społeczna może się (nie) udać?’’. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2024 roku.

Organizatorem kongresu jest Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W pierwszy dzień kongresu organizowany jest Małopolski Dzień Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon, który specjalnie na to wydarzenie otwiera się przedpremierowo dla dzieci z rodzin zastępczych. W czasie wydarzenia przedstawiona zostanie m.in. idea Klubów Rodzin Zastępczych.

Drugiego dnia w przestrzeni Auditorium Maximum UJ w ramach różnorodnych sesji tematycznych, paneli dyskusyjnych, debaty oksfordzkiej, poruszona będzie tematyka bezpieczeństwa społecznego, przygotowania kadr pomocy społecznej oraz społecznego rozumienia procesu deinstytucjonalizacji.

Trzeciego dnia odbędzie się wspólne posiedzenie Krajowego i Małopolskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Kongres zakończy się warsztatami kreowania przyszłości “Futures Literacy".

Kongres skierowany jest do małopolskich przedstawicieli: instytucji pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy, JST, sektora ekonomii społecznej, Członków Małopolskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, Członków Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz przedstawicieli regionalnych ośrodków polityki społecznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Kongres finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, Budżetu Państwa oraz budżetu Województwa Małopolskiego.

Zgłoszenie należy przesłać poprzez formularz do 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek) do końca dnia, dostępny na stronie: https://www.fundusze.malopolska.pl/aktualnosc/8268-malopolski-kongres-polityki-spolecznej-czy-polityka-spoleczna-moze-sie-nie-udac

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitororwania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2024-06-05
Data aktualizacji: 2024-06-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź