Rekomendacje organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze: Przestrzeń i formy wzmocnienia współpracy i warunków społecznej aktywności.

Czas trwania konsultacji/zgłaszania uwag, opinii, propozycji:
2015-06-15 00:00:00 - 2015-06-30 23:59:59
Opis:

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa /Referat Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS/ zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach:

 

Rekomendacji organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze:
"Przestrzeń i formy wzmocnienia współpracy i warunków społecznej aktywności
".

 

Konsultacje będą prowadzone w okresie: od 15 do 30 czerwca 2015 r.

Szczegóły konsultowanego projektu:

Tytuł:
Rekomendacje organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze: Przestrzeń i formy wzmocnienia współpracy i warunków społecznej aktywności.
Jednostka UMK:
Wydział Spraw Społecznych UMK - Referat Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS
Informacje dodatkowe

Rekomendacje organizacji pozarządowych dla Gminy Miejskiej Kraków w obszarze:

"Przestrzeń i formy wzmocnienia współpracy i warunków społecznej aktywności".

 

Poniższe rekomendacje zostały wypracowane przez przedstawicieli organizacji pozarządowych i Gminy Miejskiej Kraków w ramach prac grup roboczych w projekcie WiP - Współpraca i partycypacja NGO w przestrzeni Gminy Miejskiej Kraków.

 

REKOMENDACJE:

  1. Rekomenduje się wsparcie przez Gminę Miejską Kraków dbania o wizerunek organizacji pozarządowych. Opracowanie i realizacja pakietu szkoleń i warsztatów dla organizacji pozarządowych służących poprawie jakości działań promocyjnych i wypracowaniu marki trzeciego sektora.
  2. Rekomenduje się uwzględnienie przez Gminę Miejską Kraków roli mediów w budowaniu wizerunku organizacji pozarządowych, a także we wspieraniu komunikacji i dialogu pomiędzy trzecim sektorem a samorządem.
  3. Rekomenduje się  wsparcie Gminy Miejskie Kraków dla nawiązaniu współpracy i budowaniu partnerstw organizacji pozarządowych z uczelniami oraz placówkami oświatowymi.
  4. Rekomenduje się opracowanie podręcznika „pierwszej pomocy dla NGO” (z zagadnieniami: jak kontaktować się z Urzędem Miasta, z kim się kontaktować, w jakiej formie itp.).
  5. Rekomenduje się opracowanie i realizacja przez Gminę Miejską Kraków pakietu szkoleń dla organizacji pozarządowych z zakresu: finansów, prawa, public relations, fundraisingu, pisania projektów, zbiórek publicznych, obsługi komputera i bardziej zaawansowanych programów graficznych.
  6. Rekomenduje się  rozszerzenie tematyki istniejących szkoleń dla organizacji pozarządowych o warsztaty tematyczne z większą liczbą ćwiczeń praktycznych oraz odwołania się do konkretnych przykładów (zwłaszcza w temacie pisania projektów).
  7. Rekomenduje się organizację spotkań organizacji pozarządowych z przedstawicielami sfery biznesowej.
  8. Rekomenduje się zwiększenie intensywności promocji Święta Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa (Dni Otwartych Organizacji Pozarządowych, Targów Organizacji Pozarządowych oraz Forum Organizacji Pozarządowych). Użycie nowych form promocji typu: mleczne graffiti – na chodnikach, slajdy wyświetlane na budynkach – hasło/znak zachęcający do udziału, gry i zabawy miejskie.
  9. Rekomenduje się realizację Targów Organizacji Pozarządowych w stałym miejscu i stałym czasie w ciągu roku, tj. ostatnią sobotę kwietnia na płycie Małego Rynku jako miejsca Targów NGO.
  10. Rekomenduje się, aby w ramach Targów Organizacji Pozarządowych dla wystawców (organizacji pozarządowych) dostępna była strefa namiotowa oraz scena wraz nagłośnieniem.

 

Pliki związane z konsultacjami:

Partnerzy