Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosił konkurs pod nazwą: Polska pomoc rozwojowa 2022

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych ofert z propozycjami zadań publicznych (projektów), obejmujących realizację działań rozwojowych zgodnie z założeniami Planu współpracy rozwojowej w roku 2022. Mając na względzie sytuację międzynarodową zakres geograficzny konkursu nie obejmuje dwóch priorytetowych krajów polskiej pomocy – Białorusi i Ukrainy.

Konkurs obejmuje kraje priorytetowe polskiej pomocy takie, jak Gruzja, Mołdawia, Liban, Palestyna, Kenia, Senegal i Tanzania oraz inne, niepriorytetowe kraje rozwijające się Afryki, jednak z wyłączeniem części krajów lub terytoriów w Afryce ze względów bezpieczeństwa.

Wyłączenia terytorialne – kraje Afryki: MSZ podjęło decyzję o wykluczeniu możliwości realizacji projektów na części terytorium niektórych krajów, wymienionych w założeniach konkursu, kierując się przede wszystkim względami bezpieczeństwa z uwagi m.in. na trwające konflikty zbrojne, zagrożenie terrorystyczne i związane z tym operacje sił zbrojnych, ryzyko porwań, starć i zamieszek.

  • Benin: Park Narodowy i przyległe strefy łowieckie na pograniczu z Nigrem i Burkiną Faso; strefa przygraniczna z Nigerią, północ od miasta Parakou.
  • Demokratyczna Republika Konga: prowincje: Kiwu Północe i Ituri we wschodniej części kraju.
  • Dżibuti: pas 25 km od granicy z Erytreą.
  • Erytrea: cały kraj.
  • Etiopia: całe regiony: Benishangul-Gumuz, Gambela, Tigraj, region Somali, z wyłączeniem miasta Jijiga i jego najbliższych okolic, w regionie Afar: pas 100 km od granicy regionu Tigraj, w regionie Amhara: strefy North Wollo, Wag Hemra, pas 100 km od granicy regionu Tigraj (tzn. nie obejmującego miasta Gonder), w regionie Oromia: strefy Borena, East Wellega, Guji, Horo Guduru Wellega, Kelam Wellega, West Wellega, tereny przygraniczne w całym kraju, tj. 50 km od granicy w głąb kraju.
  • Kamerun: region Extreme-Nord; region Nord; wszystkie departamenty wzdłuż granicy z Republiką Środkowoafrykańską; wszystkie departamenty wzdłuż granicy z Nigerią; departamenty Vina i Djerem w regionie Adamawa; departamenty w regionach Nord-Ouest i Sud-Ouest, które nie przylegają do granicy z Nigerią.
  • Kenia: hrabstwa Wajir, Garissa, Mandera, Marsabit (pogranicze Kenii z Somalią i Etiopią), hrabstwo Lamu (bez wysp archipelagu Lamu).
  • Mozambik: północna prowincja Mozambiku Cabo Delgado, granicząca z Tanzanią, gdzie ugrupowania ekstremistyczne prowadzą od 2017 r. ataki wymierzone w ludność cywilną.
  • Nigeria: Północny wschód: Adamawa, Borno, Gombe, Yobe, Południe (South South): Akwa Ibom i Cross River (obszary rzeczne, wybrzeże); Bayelsa, Delta i Rivers (poza dużymi miastami, w szczególności obszary rzeczne i wybrzeże).
  • Republika Środkowej Afryki: cały kraj, z wyłączeniem stolicy Bangi i okolic.
  • Somalia: cały kraj.
  • Sudan: regiony Darfuru północnego, środkowego i południowego oraz Kordofanu; tereny w bezpośrednim sąsiedztwie z Etiopią.
  • Sudan Południowy: cały kraj poza stolicą Dżubą.
  • Tanzania: region Mtwara – pas do 20 km od granicy Tanzanii z Mozambikiem – niestabilna sytuacja w mozambijskiej prowincji Cabo Delgado.

O przyznanie dotacji mogą ubiegać się podmioty, o których mowa w art. 127 ust. 1 pkt 1 lit. e ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, spełniające wymogi określonew Regulaminie konkursu, tj. organizacje pozarządowe, zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057, z późn. zm.) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy. Katalog podmiotów określa szczegółowo Regulamin konkursu w pkt 3.

Na realizację zadania publicznego przeznaczono środki finansowe w wysokości 19 000 000 PLN. Wkład własny nie jest wymagany.

Ofertę należy złożyć w wersji elektronicznej w terminie do dnia 7 czerwca 2022 r., do godziny 15:00.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/polska-pomoc-rozwojowa-2022

 

 

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2022-05-19
Data aktualizacji: 2022-05-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź