Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego otworzył konkurs na operatorów programu Przestrzenie Sztuki

Przestrzenie Sztuki to program umożliwiający realizację zadań wspierających tworzenie interdyscyplinarnych centrów kultury, szczególnie w dziedzinie teatru i tańca, opierających się na istniejącej infrastrukturze i prowadzonych we współpracy z samorządami, uczelniami artystycznymi, organizacjami pozarządowymi oraz sektorem prywatnym.

Do konkursu mogą się zgłaszać samorządowe instytucje, ośrodki i centra kultury, a także organizacje pozarządowe, które są gotowe zapewnić artystom teatru i tańca nieposiadającym stałego miejsca do pracy twórczej przestrzeń do prowadzenia działań artystycznych – a przez to upowszechniać ich dorobek i zwiększać ich znaczenie w skali lokalnej i ogólnopolskiej.

Największe szanse na uzyskanie wsparcia mają projekty angażujące niezależnych twórców, absolwentów szkół artystycznych i ułatwiające dostęp do sztuki lokalnym społecznościom. Powinny one wpisywać się w potrzeby danego regionu, tak widzów, jak i środowisk artystycznych, i pokazywać możliwości kontynuacji w kolejnych latach. Ważnym elementem oceny wniosków jest również odpowiednie zaplecze infrastrukturalne i wymagany wkład własny.

Komisje konkursowe Instytutu Teatralnego i Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca do końca kwietnia wyłonią pięciu operatorów w dziedzinie tańca oraz pięciu w dziedzinie teatru – każdy z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości 600 tys. złotych.

W tym roku operatorzy programu zostaną wyłonieni w otwartym naborze, który potrwa do 7 kwietnia 2023 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.instytut-teatralny.pl/2023/02/28/przestrzenie-sztuki-w-nowej-odslonie/

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitororwania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2023-03-21
Data aktualizacji: 2023-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź