Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

KE ogłosiła nabór wniosków dotyczący Sieci Centrów Bezpiecznego Internetu

Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków Network of Safer Internet Centres (SICs) (Sieć Centrów Bezpiecznego Internetu) (DIGITAL-2025-BESTUSE-08-NETWORKSICs).

Celem naboru jest kontynuacja finansowania działalności krajowych Safer Internet Centres. Centra Bezpiecznego Internetu mają za zadanie ochronę dzieci i młodzieży w Internecie poprzez edukację, doradztwo i mechanizmy zgłaszania niebezpiecznych treści. Centra mają zapewnić młodym użytkownikom bezpieczne korzystanie z technologii cyfrowych oraz pomóc w przeciwdziałaniu zagrożeniom, takim jak cyberprzemoc, nieodpowiednie treści czy oszustwa internetowe.

Zakres działalności centrów obejmuje następujące zagadnienia:

  • Podnoszenie świadomości na temat zagrożeń w Internecie – kampanie edukacyjne dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
  • Działalność pomocowa i doradcza – infolinie oraz portale wsparcia dla osób dotkniętych cyberprzemocą.
  • Monitorowanie i zgłaszanie treści nielegalnych – współpraca z organami ścigania w celu usuwania nieodpowiednich materiałów, takich jak pornografia dziecięca.
  • Tworzenie i udostępnianie materiałów edukacyjnych – kursy, poradniki i webinary dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Angażowanie młodzieży w działania na rzecz bezpiecznego Internetu – powołanie młodzieżowych paneli doradczych, które pomogą kształtować politykę bezpieczeństwa cyfrowego.
  • Wsparcie dla nauczycieli i rodziców – szkolenia w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami cyfrowymi.

Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy.

O wsparcie mogą wnioskować organizacje pozarządowe, instytucje edukacyjne, organy publiczne zajmujące się bezpieczeństwem w Internecie.

Na nabór przeznaczono 42 000 000 EUR. Poziom dofinansowania wynosi 50%.

Wnioski można składać do 2 września 2025 r., godz. 17:00 czasu brukselskiego.

Szczegółowe informacje o naborze można znaleźć pod adresem: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/DIGITAL-2025-BESTUSE-08-NETWORKSICs?isExactMatch=true&status=31094501,31094502,31094503&frameworkProgramme=43152860&callIdentifier=DIGITAL-2025-BESTUSE-08&order=DESC&pageNumber=1&pageSize=50&sortBy=startDate oraz https://www.gov.pl/web/cppc/pierwsza-tura-naborow-2025

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii i Funduszy Europejskich
Osoba publikująca: Agnieszka Sikora
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2025-04-24
Data aktualizacji: 2025-04-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź