Komunikat archiwalny

Konkurs Funduszu Sektora 3.0

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ogłosiła konkurs Funduszu Sektora 3.0 pn.: „Sektor 3.0” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Konkurs Funduszu Sektora 3.0
Fot. pixabay

Fundusz Sektora 3.0 to program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “Tech for good”.

Partnerami tegorocznego Funduszu są Orange, Google Campus Warsaw, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Ladies that UX Warsaw, Koduj dla Polski oraz Gerere Fun for Good.

Fundusz Sektora 3.0 to połączenie środków finansowych oraz wiedzy i doświadczenia, niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. Fundusz oferuje dwa rodzaje wsparcia dla pomysłodawców:

  • Na pierwszym etapie - uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli kompleksowego cyklu szkoleniowego i doradczego. W ramach Inkubacji na przestrzeni dwóch miesięcy odbywać się będą specjalistyczne warsztaty ułatwiające dopracowanie pomysłu, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wdrożenia nowego rozwiązania na rynek.
  • Na drugim etapie - wybrani pomysłodawcy, mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100 000 PLN umożliwiające wdrożenie ich nowoczesnego narzędzia w życie. Zwycięzców Funduszu zostaną przedstawieni podczas finału, który odbędzie się 16 stycznia 2019 r. O przyznaniu dofinansowania zadecyduje Komisja reprezentowana m. in. przez Orange, Agencję Rozwoju Przemysłu, Deloitte Digital i Koalicję na rzecz Polskich Innowacji.

Fundusz adresowany jest do zespołów złożonych z przedstawicieli organizacji, firm oraz niezależnych specjalistów z branży technologicznej, które mają pomysły na nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne. W skład zespołu projektowego powinno wchodzić od 2 do 5 osób, przy czym przynajmniej jedna osoba (która jednocześnie będzie pełnić rolę koordynatora projektu) musi reprezentować organizację pozarządową.

Ostateczny termin składania wniosków upływa w dniu 26 października o godzinie 12:00.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: http://sektor3-0.pl/blog/rusza-fundusz-sektora-3-0-zdobycia-100-000-pln-na-realizacje-projektu-w-ramach-idei-tech-good/

Pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy