Dotacje rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs na realizację zadań w zakresie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań w zakresie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego (ACSS), Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego (WCSS), Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych (OSSM LZS) w roku 2021.

Fot. pixabay
pixabay

Celem Programu jest:

  • zapewnienie zawodnikom optymalnych warunków szkolenia, możliwości podnoszenia poziomu sportowego oraz przygotowania do udziału we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym (w tym w uniwersjadach oraz akademickich mistrzostwach świata) w sportach i konkurencjach indywidualnych ujętych w programie igrzysk olimpijskich,
  • awans reprezentacji Polski w klasyfikacjach: medalowej i punktowej na międzynarodowych zawodach mistrzowskich w konkurencjach olimpijskich.

Wnioski na realizację zadań objętych Programem mogą składać stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym, działające w zakresie kultury fizycznej w środowisku akademickim, wojskowym lub wiejskim.

Do realizacji w ramach konkursu przewidziano następujący rodzaj zadania: Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w ACSS, WCSS i OSSM LZS.

W ramach Programu, dopuszczono realizację zadań w:

  • ACSS prowadzonych przez stowarzyszenia działające w zakresie kultury fizycznej w środowisku akademickim,
  • WCSS określonych przez stowarzyszenia działające w zakresie kultury fizycznej w środowisku wojskowym,
  • OSSM LZS określonych przez stowarzyszenia działające w zakresie kultury fizycznej w środowisku wiejskim.

Na realizację Programu Minister w 2021 roku przeznaczył kwotę 16 000 000 zł.

Wymagany jest wkład własny w wysokości nie niższej niż 5 % wnioskowanej dotacji. Wkład ten nie może być finansowany ze środków przekazanych przez Ministra w ramach innych zadań.

Termin realizacji zadań obejmuje okres od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Wnioski należy składać w terminie do dnia 30 czerwca 2021 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stornie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/sport/program-dofinansowania-ze-srodkow-funduszu-rozwoju-kultury-fizycznej-zadan-w-zakresie-szkolenia-i-wspolzawodnictwa-sportowego-mlodziezy-realizowanego-w-akademickich-centrach-szkolenia-sportowego-wojskowych-centrach-szkolenia-sportowego-osrodkach-szkolenia-sportowego-mlodziezy-ludowych-zespolow-sportowych-w-roku-2021

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2021-01-04
Data aktualizacji: 2021-01-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat