Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nabór wniosków na kampanie edukacyjne na temat praw człowieka i praworządności

The German Marshall Fund of the United States zaprasza do składania wniosków w ramach projektu Central Europe—Building Resilience in Civil Society (CEBRICS) - Kampanie edukacyjne na temat praw człowieka i praworządności.

CEBRICS to pięcioletni projekt grantowy i budowania potencjału w latach 2022–2026, finansowany przez USAID, skupiający się na Bułgarii, Węgrzech i Polsce. Ogółem GMF planuje zapewnić około 230 grantów, 300 mikrograntów i 18 kursów budowania potencjału w czasie trwania projektu. Projekt wspiera organizacje społeczeństwa obywatelskiego i inne podmioty demokratyczne w całym regionie w celu promowania swobód demokratycznych i bezpieczeństwa.


Praworządność jest niezbędnym warunkiem wstępnym każdego funkcjonującego demokratycznego i sprawiedliwego społeczeństwa. Gwarantuje, że każda osoba jest równa wobec prawa, gwarantuje prawa podstawowe oraz promuje odpowiedzialność i sprawiedliwość w sprawowaniu rządów. Dla wielu obywateli w Europie Środkowej i Wschodniej pojęcie to pozostaje jednak odległe, a przez to często nieatrakcyjne. 


Z tego powodu w ramach programu Engaging Central Europe (ECE) ogłoszono specjalne zaproszenie do składania wniosków. Jego celem jest wsparcie organizacji społeczeństwa obywatelskiego w Bułgarii, na Węgrzech lub w Polsce, które angażują się i rozwijają kampanie edukacyjne koncentrujące się na prawach człowieka i praworządności.


Priorytet będą mieć projekty, spełniające minimum jedno z poniższych kryteriów:

  1. Opracowywanie kampanii edukacyjnych promujących zrozumienie praworządności, praw jednostki i ich wzajemnych powiązań.
  2. Stosowanie kreatywnych metod i podejść do przekazywania wiadomości edukacyjnych, w tym między innymi warsztatów, treści multimedialnych, kampanii uświadamiających i wydarzeń społecznościowych.
  3. Zilustrowanie konkretnego wpływu praworządności na codzienne życie ludzi, podkreślające związek między ramami prawnymi a codziennymi doświadczeniami.
  4. Dążenie do dotarcia do społeczności, w których świadomość na temat praw człowieka i praworządności jest niska lub nie ma jej wcale.
  5. Zachęcanie obywateli do aktywnego angażowania się i uczestnictwa.

Szczególnie zachęcane do składania wniosków są organizacje, które angażują osoby lub grupy w obszarach peryferyjnych.


W ramach naboru wsparciem zostaną objęte projekty trwające od 4 do 12 miesięcy. 


Kwota dotacji w wysokości od 10 000 do 25 000$ zostanie przekazana organizacjom społeczeństwa obywatelskiego z doświadczeniem w edukacji i prowadzeniu kampanii na rzecz praw człowieka i odpowiedzialności. Instytucje te muszą być prawnie zarejestrowane w Bułgarii, na Węgrzech lub w Polsce. Dofinansowanie projektu w formie wkładu własnego organizacji lub innych dotacji jest mile widziane, ale nie obowiązkowe.


Termin składania wniosków w 2024 r. upływa:

  • 15 marca 2024 r. – wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2024 r.
  • 15 czerwca 2024 r. – wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca 2024 r.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć pod adresem: https://www.gmfus.org/cebrics 
 

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Agnieszka Sikora
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2023-12-18
Data aktualizacji: 2023-12-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź